základní škola

Proškoly.cz

populární školka

Charakteristika mateřské školy

Jednotřídní mateřská škola je umístěna v budově základní školy, Vřesinské ulici 17 v Plzni.
Od roku 1996 je sloučena se ZŠ.
Od roku 2000 se ZŠ a MŠ stala samostatným právním subjektem.
Ředitelka ZŠ a MŠ je Mgr.Bc. Hana Stýblová
Pedagogický sbor tvoří vedoucí učitelka Monika Kalašová, která je zároveň kvalifikovaná logopedická asistentka, certifikovaná instruktorka pilátes pro děti a školní terapeut programu INPP a učitelka Petra Králová, která je metodik ZŽS a pracuje s dětmi ve výtvarném ateliéru. Mateřskou školu tvoří třída s kobercem a stolky a herna s prostorem na hraní a cvičení, využívaná odpoledne jako ložnice .
Sociální zařízení má 6 dětských záchůdků a 6 umyvadel. Jedna toaleta je přizpůsobena pro handicapované. K mateřské škole přísluší ještě malá herna, která slouží jako prostor pro provádění logopedické prevence, angličtinu, relaxaci, cvičení…, dále sborovna pro učitelky a sklad potřeb pro uklízečku.
Svačiny jsou do třídy přinášeny kuchařkou, obědy jsou podávány v prostoru školní jídelny v 1. patře budovy. V jídelně jsou stoly a židle přizpůsobené předškolním dětem.
Mateřská škola má možnost využívat i další prostory školy, jako je tělocvična, třídy, kabinet, hřiště a dvorek.
Na školním hřišti je kryté pískoviště, sestava s prolézačkami a skluzavkou, hřiště na míčové hry i zatravněný prostor.
Celé hřiště je v odpoledních hodinách otevřené také pro veřejnost.
Dvorek školy je vysypán drobnými kamínky.Děti zde mají skluzavku, tabuli na kreslení, lavičky, stůl a velký záhon, kde na jaře sází květiny a bylinky a celý rok o ně společně pečují.
Škola s bezbariérovým vstupem stojí v obytné zóně v klidné slepé ulici.
V okolí školy je možnost parkování a nedaleko je trolejbusová zastávka.

Pravidelné aktivity dětí

Plavání - pravidelně v pátek (10,20-11,00) (září-leden)
               (bazén Slovany)

Keramika - pravidelně 1x za 14 dní – děti samostatně vyrábí keramické výrobky,které si
               odnášejí domů

Angličtina - probíhá pravidelně každé pondělí hravou formou
                 - provádí kvalifikovaná p. učitelka

Logopedická prevence u všech dětí – provádí průběžně kvalifikovaná logopedická asistentka ve spolupráci s logopedkou SPC Plzeň

Pilates - děti cvičí pravidelně zdravé cvičení pilates s certifikovanou instruktorkou pilates
              pro děti

Výtvarný ateliér – děti se pravidelně učí tvořit s paní učitelkou různými výtvarnými
               technikami

Návštěva divadelních představení
Tématické vycházky do okolí
Školní výlety
Besedy
(zubař, první pomoc, hasiči, knihovna, pejskové…)
Škola v přírodě (mimo Plzeň)
Každoroční návštěva „LVÍHO OČKA“(screeningové vyšetření zraku předškolních dětí).

Mikulášské divadlo

Mikulášská nadílka

Olympiáda 2017

Zelený poklad