Úvodem

Naše motto: „NA JEDNÉ LODI aneb všichni jsme kamarádi“

obrázek dětí

Provoz mateřské školy: pondělí – pátek 6.30 – 16:30hodin

Telefon do třídy: 378 02 7023

Pedagogický sbor:
–  vedoucí učitelka Bc. Lenka Hacaperková
–  paní učitelky Dagmar Hříbalová, Bc. Kateřina Laštůvková, Bc. Radka Chaloupková, Markéta Nekysová

Charakteristika MŠ:
Jsme dvoutřídní mateřská škola, která je umístěna v přízemí budovy základní školy, Vřesinské ulici 17 v Plzni.
Od roku 1996 je sloučena se ZŠ.
Od roku 2000 se ZŠ a MŠ stala samostatným právním subjektem.

Ředitelka ZŠ a MŠ je Mgr. Bc. Hana Stýblová

Vybavení a organizace mateřské školy:
Škola s bezbariérovým vstupem stojí v obytné zóně v klidné slepé ulici. V okolí školy je možnost parkování a nedaleko je trolejbusová zastávka. Od školního roku 2020/2021 jsme dvoutřídní mateřská škola, která je umístěna v přízemí základní školy. Mezi výhody naší školy patří hlavně její rodinné prostředí a plynulý přechod na základní školu.

Mateřskou školu tvoří dvě třídy oddělené posuvnými dveřmi – učebna vybavena kobercem a pracovními stolky a herna s prostorem na hraní a cvičení, využívaná odpoledne jako ložnice. K mateřské škole přísluší sborovna a místnost na ukládání lůžkovin. Sociální zařízení má 6 dětských záchodků a 6 umyvadel. Jedna toaleta je přizpůsobena pro handicapované.

Svačiny jsou do třídy přinášeny paní kuchařkou, obědy jsou podávány v prostoru školní jídelny v 1. patře budovy. V jídelně jsou stoly a židle přizpůsobené předškolním dětem. Mateřská škola má možnost využívat i další prostory školy, jako je tělocvična, školní třídy, školní hřiště a školní dvůr, který byl v rámci projektu Zelený poklad nově rekonstruován – položen travní koberec, postaveno vrbové iglú a další vybavení pro vzdělávání a hru dětí (tabule, záhon, lavičky…).
Na školním hřišti je kryté pískoviště, sestava s prolézačkami a skluzavkou, hřiště na míčové hry i zatravněný prostor.

Pravidelné aktivity dětí
–  Plavecký kurz pro předškoláky (bazén Slovany – 1. pololetí školního roku)
–  Angličtina – probíhá pravidelně každou středu hravou formou a je součástí ŠVP
– provádí kvalifikovaná p. učitelka Dagmar Hříbalová